Na 96 odsto prebrojanih glasova, Biden je imao podršku 48,7 odsto birača, senator iz Vermonta Bernie Sanders 19,9 odsto, a milijarder Tom Steyer 11,4 odsto, dok su svi ostali kandidati imali jednocifrenu podršku.
Steyer, koji je u Južnoj Karolini uložio veliki novac da bi privukao podršku afroameričkih birača, u međuvremenu je odustao od kandidature za predsjedničku nominaciju demokrata.
Prema izlaznim anketama, Bidena je podržalo 64 odsto Afroamerikanaca, a Sandersa 15 odsto. Bivši potpredsjednik je imao veću podršku od Sandersa, koji je trenutno favorit za osvajanje nominacije, i među drugim demografskim i ideološkim grupama, uključujući i one koji se identifikuju kao "veoma liberalni".
Ovo je prva pobjeda za Bidena na unutrastranačkim izborima.
Poslije Bidenovog uspjeha u Južnoj Karolini takođe se postavlja pitanja koliko će dugo većina ostalih kandidata moći da ostane u izbornoj trci. Bivši gradonačelnik South Benda u Indijani Pete Buttigieg, i senatorke Elizabeth Warren i Amy Klobuchar su zaostajali daleko iz Bidena i Sandersa.
Bivšem potpredsjedniku SAD je bila neophodna pobeda poslije loših rezultata u Iowi i New Hampshireu, kao i drugog mjesta u Nevadi.
"Za sve one na koje se nije više računalo i koji su zaostali za drugima - ovo je vaša kampanja", poručio je Biden.
Bidenova pobeda mogla bi da uspori zamah Bernija Sandersa koji je bio gotovo izjednačen sa Buttigiegom u Iowi, posle čega je pobijedio u New Hampshireu i Nevadi.
"Ne možete svugdje da pobijedite. Ovo neće biti jedini poraz. Ima još država u ovoj zemlji i niko ne pobjeđuje u svima", rekao je Sanders na mitingu u Virginiji.
Izbori za predsjedničku nominaciju demokrata nastavljaju se 3. marta, na takozvani super utorak, kada se glasa u 14 saveznih država.
Na glasačkom listiću prvi put če biti milijarder i bivši gradonačelnik New Yorka Michael Bloomberg koji je propustio izbore u prve četiri države. Bloomberg je u političke oglase širom zemlje već uložio pola milijarde dolara.