Španija i Italija i dalje pokušavaju da spriječe kolaps zdravstvenih sistema. Bolnice u velikom broju španskih regiona nemaju dovoljno kreveta na intenzivnoj njezi, a koronavirusom je zaraženo više od 13 hiljada zdravstvenih radnika.
U Italiji i Španiji je trenutno više od polovine od najmanje 40.000 smrtnih slučajeva od koronavirusa širom svijeta. Najviše oboljelih je u Sjedinjenim Državama, 164.610, prema podacima Univerziteta Džons Hopkins.
U italiji se broj žrtava povećao za 837 na 12.428, saopštila je Agencija za civilnu zaštitu, dok je zaraženo više od 105 hiljada. Šef Nacionalnog instituta za zdravlje rekao je da je zemlja dostigla "plato" i da bi trebalo da uslijedi pad u broju zaraženih.
Na istoku, u Rusiji, prijavljeno je 500 novih slučajeva, što je najveći rast od početka epidemije. U zemlji je ukupno zaraženo 2337 osoba. Moskva je u karantinu od ponedjeljka, a vlada razmatra proglašenje vanrednog stanja na nacionalnom nivou.
Glavni ljekar u bolnici u Moskvi, koji se prošle nedjelje sastao i rukovao sa predsjednikom Vladimirom Putinom, saopštio je da je zaražen koronavirusom.
Lekar Denis Protsenko rekao je da se osjeća dobro i da je u samoizolaciji, dok iz Kremlja još nije saopšteno da li će se i Putin testirati na koronavirus.
U Kini, prvobitnom žarištu zaraze, u utorak je prijavljen samo jedan smrtni slučaj od koronavirusa i 48 oboljelih za koje vlada tvrdi da su svi zaraženi u inostranstvu.