Ukrajinska novinska agencija Interfaks saopštila je da je Kolesnikova na granici sa Ukrajinom pocijepala svoj pasoš, kako je ukrajinski graničari ne bi pustili da uđe u zemlju.
Portparol bjeloruske granične službe Anton Bičkovski rekao je da je Kolesnikova privedena i da ne može da kaže gdje se tačno nalazi, ali da je privedena.
Zamjenik ministra unutrašnjih poslova Ukrajine Anton Geraščenko napisao je na Facebooku da je Kolesnikova uspješno spriječila da je "prisilnu deportaciju iz svoje zemlje".
Nije poznato šta se događalo sa bjeloruskom opozicionarkom u protekla 24 časa, pošto su njeni saradnici prijavili da su je u Minsku oteli maskirani muškarci.
Druga dvojica opozicionara koja su takođe nestala u isto vrijeme, Anton Rodnenkov i Ivan Kravcov ušli su u Ukrajinu u utorak ujutru, saopštila je tamošnja granična služba.
Privođenjem Kolesnikove i hapšenjem ili prijetnjama drugim članovima opozicije, bjeloruski predsjednik Aleksandar Lukašenko pokušava da razbije proteste koji su izbili nakon predsjedničkih izbora i traju već nedjeljama.
Svetlana Tihanovskaja, liderka opozicije koja je pobjegla iz zemlje u Litvaniju, tvrdi da su izbori pokradeni i da Lukašenko vodi "nelegitmni režim".
"Lukašenko nema legitimitet kao predsjednik ove zemlje, više ne predstavlja Bjelorusiju", rekla je Tihanovskaja.
Aleksandar Lukašenko se suočava sa najvećim izazovom tokom svoje 26-godišnje vladavine i negira da su izbori pokradeni.
Ruski predsjednik Vladimir Putin ga je podržao i rekao da će, ako bude potrebe, poslati rusku policiju kao podršku bjeloruskoj koja se sukobljava sa demonstrantima.
Diplomatski izvori su prenijeli Reutersu da EU priprema sankcije protiv 31 zvaničnika Bjelorusije zbog izbora i nasilja koje je uslijedilo.