Svjetsko prvenstvo: Saudijska Arabija šokirala Argentinu

Argentina's Lionel Messi reacts disappointed during the World Cup group C soccer match between Argentina and Saudi Arabia at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Tuesday, Nov. 22, 2022.

Saudijska Arabija ostvarila je veliku pobjedu u utorak rezultatom 2:1 nad Argentinom, u svojoj prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u fudbalu za muškarce u Kataru.

Argentina je na turnir ušla kao trećeplasirana reprezentacija svijeta, dok je Saudijska Arabija bila na 51. mjestu.

Lionel Messi doveo je Argentinu u vodstvo u desetoj minuti pogotkom iz jedanaesterca, a činilo se da Argentina kontrolira utakmicu unatoč tome što je imala više golova negiranih zbog dogovaranja ofsajda.

Ali Saudijska Arabija se brzo vratila u drugom poluvremenu, poravnavši rezultat golom Saleha Alshehrija u 48. minuti.

Saudi Arabia's Salem Al-Dawsari celebrates after scoring his side's second goal during the World Cup group C soccer match between Argentina and Saudi Arabia at the Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Tuesday, Nov. 22, 2022.

Gol Salema Aldawsarija pet minuta kasnije dovodi Saudijsku Arabiju u vodstvo.

Golman Saudijske Arabije, Mohammed Alowais, pomogao je osigurati pobjedu zaustavivši nekoliko solidnih prilika u zadnjim minutama dok je Argentina pokušavala izjednačiti.

Argentina će se pokušati oporaviti u subotu kada se suočava s Meksikom u još jednoj utakmici skupine C. Saudijska Arabija će igrati protiv Poljske.