OI Peking: Sedmo zlato Michaela Phelpsa  za samo stotinku sekunde

Američki plivač Michael Phelps pobijedio je za samo stotinku sekunde i osvojio sedmu zlatnu medalju na ovoj Olimpijadi u finalu utrke 100 m leptir. Ovom pobjedom izjednačio je rekord Marka Spitza na Olimpijskim igrama u Munchenu '72-e. Srebrnu medalju osvojio je Srbin Milorad Čović, a broncu Australac Andrew Lautestain. U utrci 50 m slobodno Brazilac Cesar Cielo Filho osvojio je zlatnu medalju, srebrnu Francuz Levaux Amaury, a i bronca ide u Francusku, osvojio ju je Bernard Alain.

U utrci 200 m leđno ženskog plivanja pobijedila je Kristy Coventry iz Zimbabwea, srebro je osvojila Amerikanka Margaret Hoelzer a brončanu medalju Japanka Nakamura Reiko. U utrci 800 m slobodno Britanka Rebecca Adlington osvojila je zlatnu medalju, oborivši pri tome najstariji plivački svjetski rekord koji je još od 1989-te držala Amerikanka Janet Evans. Talijanka Alessia Fillippi srebro, a Dankinja Friis Lotte je osvojila broncu.