Linkovi

Južna Koreja bolja od Španjolske, Turska pobjedila Senegal (22/6/02) - 2002-06-22

Pobjedom nad Senegalom s 1:0, Turska je ušla u polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva. U drugoj četvrtfinalnoj utakmici – još jedno iznenadjenje ovog prvenstva: Jednog od favorita prvenstva – Španjolsku – južno-korejski su nogometaši poslali kući, pobjedivši na jedanaesterce sa 5:3. Time je Južna Koreja postala prva azijska zemlja koja je ušla u polufinale svjetskog prvenstva.

Izvanredna igra Korejaca na Svjetskom prvenstvu se nastavlja: danas su uspjeli pobijediti i favoriziranu Španjolsku. Nakon 90 minuta igre u regularnom roku, te produžetku od 30 minuta, pristupilo se izvodjenju penala - Južnokorejci su s bijele točke bili bolji i pobijedili sa 5:3. Prva su četiri Korejca i tojica Španjolaca postigli golove, dok je četvrti španjolski udarac uspio odbraniti korejski vratar Lee. Zatim je bijeloj točki prišao kapetan momčadi Hong Myung-Bo. Iščekivanje je kratko trajalo – udarac na španjolski gol bio je uspješan i pobjedonasan. … U publici je nastupilo nevidjeno slavlje, a jedan od stanovnika Seula – Kim Jimy-Ung – nam kaže da je teško opisati osjećaj nakon ove pobjede.

“Jednostavno sam ponosan što sam Korejac. Nikada nisam bio toliko ponosan na svoju zemlju. To je jednostavno fantastično … ne znam što reći… nemam riječi s kojima bi opisao taj osjećaj.”

Sljedeću utakmicu Južna Koreja igra u utorak protiv trostrukog svjetskog prvaka – Njemačke. Drugi polufinalni par je Brazil-Turska.