Vlade širom svijeta osuđuju ubojstvo libanonskog ministra Pierra Gemayela. U Washingtonu je podtajnik u američkom Državnom tajništvu Nicholas Burns osudio napad kao terorističko djelo, rekavši da je riječ o pokušaju zastrašivanja vlade premijera Siniore. Pozvao je također druge zemlje da daju podršku njegovoj vladi i suprotstave onima koji pokušavaju podijeliti Libanon i vratiti nasilje u politički život zemlje. U Ujedinjenim narodima je veleposlanik John Bolton izjavio da ovaj atentat pokazuje da je hitno potrebno uspostavljanje međunarodnog tribunala za Libanon.
Britanski premijer Tony Blair je izjavio kako ovu ubojstvo naglašava – citiramo – "apsolutnu i hitnu potrebu za strategijom na Srednjem istoku koju bi podržali oni koji se zalažu za demokraciju i prikladan način za rješenje sporova". Francuski predsjednik Jacques Chirac je rekao kako je ovo ubojstvo "zločinačko djelo", te je pozvao na hvatanje i kažnjavanje ubojica.
Libanonski premijer Fuad Siniora izjavio je da Libanon neće biti zastrašen od ubojica ovog protu-sirijskog. Libanonski premijer ovu je izjavu dao tek nekoliko sati nakon što je ovaj član vlade i kršćanin ubijen pokraj Bejruta. Očevici kažu da su se napadači zaletjeli u Gemayelov automobil i izrešetali ga. Trideset četverogodišnji ministar umro je u bolnici. Premijer Siniora pozvao je na jedinstvo dodajući kako njegova zemlja neće dopustiti kriminalcima da diktiraju budućnost. Rekao je da Libanon mora ostati jedinstven kako bi se oformio međunarodni tribunal za suđenje osumnjičenicima za prošlogodišnje ubojstvo bivšeg premijer Rafika Haririja.
Gemayel je posljednja žrtva među anti sirijskom političarima tijekom posljednje dvije godine. Istraga Ujedinjenih naroda o atentatu na Haririja ukazuje na Siriju. Sirijaska vlada je osudila ovo ubojstvo u poruci koju je prenijela državna novinska agencija.