US Open: Federer eliminirao Henmana i plasirao se u 3. kolo

Na Otvorenom teniskom prvenstvu Sjedinjenih Država, prvi tenisač svijeta i dvostruki branitelj naslova na ovom turniru Roger Federer lako se plasirao u treće kolo: Tima Henmana je porazio u tri seta: 6-3, 6-4, 7-5. Na američkim tvrdim terenima, Federer je pobijedio u 57 od svojih zadnjih 58 mečeva.

Sedmi nositelj Nikolaj Davidenko našao se u trećem kolu nakon što je njegov protivnik Nicolas Mahut odustao od meča pri izgubljenom prvom setu sa 0-6. Deseti nositelj Fernando Gonzales pobijedio je Jana Hajeka, dok je broj 14, Tommy Haas eliminirao Raemona Sluitera.

Kod tenisačica, u trećem kolu je Justine Henin-Hardenne – pobjednica 2003. - pobijedila Ai Sugiyamu, nakon što je izgubila prvo kolo: 4-6, 6-1, 6-0. Svetlana Kunjecova – pobjednica 2004. – eliminirala je svoju sunarodnjakinju Anastassiju Rodionovu sa 6-6, 6-0. Jelena Janković se oporavila od izgubljenog prvog seta i porazila Nicole Vaidisovu s 5-7, 6-3, 6-2.