76ersi nadigrali Wizardse

U posljednjem kolu NBA lige odigrano je 7 utakmica, od kojih izdvajamo četiri. Washington Wizardsi su u gostima doživjeli poraz od Philadelphia 76ersa rezultatom 105-97. Allen Iverson je za pobjednike ubacio 26 koševa uz koje je imao i 15 asistencija, dok su Kyle Korver i Steven Hunter ostvarili po 20 poena. Kod Washingtona Antawn Jamison ubacio je najveći broj koševa u ovoj sezoni – 37, a jedan od najboljih igrača Wizardsa – Gilbert Arenas postigao je 32 koša.

Orlando Magic je sa 105 – 88 porazio ekipu Atlanta Hawksa. Sa 20 koševa i 16 skokova, Dwight Howard bio je najbolji strijelac domaćeg Orlanda koji je od posljednjih deset susreta pobijedio čak devet! Recimo i to da za Orlando, odlukom trenera nije nastupio hrvatski košarkaš Mario Kasun. Kod poražene Atlante, najveći učinak imao je Al Harrington s 19 koševa.

Utah Jazz je u posljednjim minutama utakmice uspio savladati sastav Houston Rocketsa s 85-83. Carlos Boozer s 25 koševa pridonio je pobjedi Jazzera kao najbolji strijelac večeri, dok je kod Houstona također s 25 postignutih koševa najbolji bio Juwan Howard. U redovima Utah-e odlukom trenera Gordan Giriček nije dobio minutažu na parketu.

Igrači New York Knicksa zabilježili su još jedan poraz. Ovaj put u gostima od domaćih Indiana Pacersa rezultatom 101-82. Stephen Jackson bio je najači šuter u redovima Pacersa s 28 koševa, a slijedili su ga Peđa Stojaković iz Srbije i Crne Gore s 23 te Austin Croshere sa 17 koševa i 11 skokova. Kod New Yorka, Jamal Crawford je predvodio tim s 26 pogotka i sedam asistencija, no to očito nije bilo dovoljno jer niti jedan drugi njegov suigrač nije ubacio više od 12 koševa koliko je postigao drugi strijelac momčadi Eddy Curry.