On je na bezbjednosnom forumu u Koloradu ocijenio da se od posljednje raketne probe Sjeverne Koreje u novembru 2017. ponašanje Sjeverne Koreje promijenilo u smjeru koji bi "možda SAD željele".
Predsednik Donald Trump i državni sekretar Mike Pomeo stalno naglašavaju da su optimisti poslije samita Kim Jong Una sa Trumpom u Singapuru.
Državni sekretar Pompeo je rekao da je predsjednik uvjeren da će Sjeverna Koreja nastaviti da sprovodi kompletnu i provjerljivu denuklearizaciju.
Ipak, neki članovi obavještajnih službi su skeptični kada je riječ o Pjongjangu i pozivaju se na izveštaje da Sjeverna Koreja, suprotno dogovoru, povećava proizvodnju nuklearnog oružja.
Vincent Brooks te izvještaje nije ni demantovao ni potvrdio, ali je priznao da prijetnja i dalje postoji.
"Nismo vidjeli kompletno uništavanje nuklearnih pogona. Ima stvari koje nam govore da i dalje treba raditi po pitanju denuklearizacije. Prijetnje i dalje postoje, ali je očigledno da riječi i djela govore u prilog tome da se situacija mijenja", kaže Brooks.
"Pokazalo se da je Kim Jong Un čovjek od riječi u mnogim prilikama. Držimo ga za riječ".
Ipak, neki u SAD su i dalje skeptični.
"Mislim da ne treba da pravimo nikakve ustupke Sjevernoj Koreji dok zaista ne počnu da sprovode denuklearizaciju, što za mene znači da počnu da uništavaju svoja nuklearna postrojenja", kaže predsjedavajući Odbora za unutrašnju bezbjednost Predstavničkog doma, republikanac Mike Machol.
Su Mi Teri, bivša analitičarka u CIA, takođe ima rezerve kada je reč o Kim Jong Unu.
"Ne vidim kako to Sjeverna Koreja sprovodi denuklearizaciju. Ne postoji nikakav sporazum o denuklearizaciji, već samo deklaracija iz Singapura koja je nejasna i koja zapravo govori o aspiracijama"