Šojić kaže da je problem s grijanjem nastao zbog stanja na tržištu nafte i naftnih derivata.
"Mi smo u redovnom postupku, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, pokrenuli na vrijeme postupak obezbjeđivanja lož-ulja. Međutim, poslije završenog postupka nijedan od šest dobavljača koji su učestvovali u postupku nije htio da prihvati potpisivanje ugovora zbog naglog skoka cijena na tržištu", rekao je Šojić za agenciju Srna.
On je konstatovao da su dobavljači odustali od potpisivanja ugovora i isporuke lož-ulja, te da su po hitnom postupku pokrenuli drugi postupak.
Dodao je da je ''ostalo još nešto zaliha'' mazuta.
"Možemo temperirati objekat da ne dođe do zamrzavanja instalacija i ostalog. Uz pojedinačna grijna tijela na električnu energiju pokušavamo koliko-toliko radni prostor održati podnošljivim da ljudi mogu da rade", rekao je Šojić i izrazio nadu da će drugi postupak uskoro biti okončan kako bi prebrodili ovu situaciju.
"Jednostavno, do ovoga je došlo zbog toga što nismo mogli na to uticati i izvan naše je moći", kazao je Šojić.
U ostalim institucijama na nivou BiH situacija nije ista.
"Tamo gdje imamo zemni gas kao energent za kotlovnice, tamo je situacija potpuno u redu jer isporuka zemnog gasa ide bez obustave. Tamo gdje je energent lož-ulje zbog stanja na tržištu imamo situaciju kakvu imamo", naveo je Šojić.