Koalicijske snage nastavile su napade iz zraka na ciljeve u Libiji, povezane s režimom Moamera Gadafija. Istodobno, Afrička unija najavila je skori sastanak kojemu je cilj zaustaviti sukob u Libiji.
Turski je parlament odobrio da vojska te zemlje sudjeluje u zračnim akcijama NATO saveza nad Libijom. Turska je također pristala pružiti podršku zoni zabrane leta nad Libijom pod uvjetom da je – kako se navodi - civilno stanovništvo zaista zaštićeno, a akcijama zapovijeda isključivo NATO savez.
Afrička unija je na današnji sastanak u Adis Abebi pozvala i vladu Moamera Gadafija i predstavnike pobunjenika. Predsjedatelj Unije je rekao agenciji Reuters da Unija želi da se prekinu borbe, da se podijeli humanitarna pomoć, da se zaštite civili, te da – kako je rekao – 'Tripoli na neki način zadovolji želju oporbe da se uvede demokracija'.
Bijela kuća je priopćila da američka vlada očekuje da će se zapovjedništvo nad akcijama u libijskom zračnom prostoru i priobalju uskoro prebaciti sa koalicijskih snaga na NATO savez. Washington očekuje da će se to dogoditi u roku od nekoliko dana, a ne u roku od nekoliko tjedana – priopćila je Bijela kuća.
Jay Carney, njezin glasnogovornik, rekao je da će Sjedinjene Države imati određenu ulogu u sljedećim fazama operacija, ali da Amerika neće imati vodeću ulogu u održavanju zone zabrane leta.
Za to vrijeme, u Kongresu Sjedinjenih Država, čuju se kritike na račun predsjednika Baracka Obame zbog toga što se u vezi Libije nije – kako se smatra – dovoljno konzultirao sa saveznim zastupničkim tijelom.
Predsjedatelj Zastupničkog doma Kongresa, republikanac John Boehner, poslao je pismo predsjedniku države u kojem traži da ga se obavijesti o podrobnostima i koštanju operacija nad Libijom.