Svjetsko fudbalsko prvenstvo: Hrvatska izbacila Brazil

SOCCER-WORLDCUP-CRO-BRA/REPORT

Hrvatska je u petak izbacila Brazil sa Svjetskog prvenstva, pobijedivši peterostrukog prvaka rezultatom 4-2 u sudačkoj nadoknadi i izborila polufinale drugi put zaredom

Vratar Hrvatske Dominik Livaković obranio je jedanaesterac Rodrygu, a Marquinhos je kasnije pogodio vratnicu.

Utakmica je završila 1-1 nakon produžetaka, a oba su pogotka pala u dodatnih 30 minuta. Neymar je zabio krajem prvog produžetka za vodstvo Brazila, ali je Hrvatska izjednačila kada je Bruno Petković pogodio u 117. minuti.

Neymarov pogodak izjednačio ga je s Peléom kao najboljeg strijelca Brazila svih vremena sa 77 golova.

Hrvatska će se sljedeći put suočiti s Argentinom ili Nizozemskom kako bi se pokušala vratiti u finale Svjetskog prvenstva četiri godine nakon što je izgubila u finalu od Francuske.

Pet od zadnjih šest utakmica Hrvatske na Svjetskom prvenstvu otišlo je u produžetke, uključujući i pobjedu u raspucavanju jedanaesteraca nad Japanom u osmini finala u Kataru. Tim je bio uspješan u osam od zadnjih 10 nokaut mečeva na turniru.

Brazil se pokušavao vratiti u polufinale prvi put od 2014. Momčad nije stigla do posljednja četiri od kada je bila domaćin turnira prije osam godina.