Federer pobjednik ATP World Tour turnira

Switzerland's Roger Federer plays a return to Serbia's Novak Djokovic during a semifinal single tennis match of the ATP World Tour Finals at O2 Arena in London, Saturday, Nov. 27, 2010. (AP Photo/Sang Tan)

Švicarac Roger Federer po rekordni peti put pobjednik posljednjeg teniskog natjecanja sezone

Švicarac Roger Federer po rekordni peti put pobjednik posljednjeg teniskog natjecanja sezone, ATP World Tour, u Engelskoj, na kom se natjecalo osam najviše rangiranih tenisača svijeta. Igrač broj dva, Federer je porazio prvo rangiranog Španjolca Rafaela Nadala, rezultatom 6-3, 3-6, 6-1. Nadal, koji je preuzeo čelnu poziciju na ATP ljestvici 7. lipnja ove godine, pokušavao je pobjediti Federera, po prvi puta na ovom posljednjem natjecanju u sezoni. Nadal je ove sezone osvojio French Open, Wimbledon, i US Open, te postao tek sedmi igrač u povijesti sporta, koji je osvojio sva četiri Grand Slam turnira.