Linkovi

Bosnia and Herzegovina, Sarajevo, patients before entering hospital
Bosnia and Herzegovina, Sarajevo, patients before entering hospital

Coronavirus u BiH

Prvi slučaj korona virusa u BiH potvrđen je 5. marta 2020.

11:40 11.5.2020

U entitetu Republika Srpska (RS) u ponedjeljak su ponovo počeli raditi ugostiteljski objekti, restorani, kafići, roštiljnice, frizerski i kozmetički saloni, fitnes centri, privatne stomatološke ambulante i druge uslužne djelatnosti, piše RSE.

Ovu odluku je donio Štab za vanredne situacije Republike Srpske, a prema kojoj je ograničen rad uslužnih objekata do 25. maja, jer je u tom bh.entitetu na snazi zabrana kretanja do 22 sata.

Ugostiteljski objekti moći će raditi od 8 do 19 sati.

Ograničen je broj osoba u objektima, uz održavanje rastojanja i obavezno nošenje zaštitne opreme.

U Republici Srpskoj je ponovo je uspostavljen i javni prijevoz na područnim i međugradskim linijama.

Kako je iz Štaba za vanredne situacije u RS rečeno, do 18. maja zabranjuje se rad dječijim igraonicama i aktivnostima sportskih organizacija, s ciljem prevencije širenja korona virusa.

U RS do 25. maja zabranjena su sva javna okupljanja, rad bazena, wellness i SPA centara, te takmičarske aktivnosti sportskih organizacija i sportista.

U ovom entitetu rad je i dalje zabranjen hotelima, hostelima, kinima, pozorištima i dječijim igraonicama.

U Federaciji BiH, kako je najavljeno u nedjelju, 10.maja, je planirano ublažavanje restriktivnih mjera.

Vrtići, gradski prijevoz, kao i privatne stomatološke ordinacije, trebali bi početi s radom 14. maja.

19:21 8.5.2020

U FBiH je u posljednja 24 registrovano novih 17 slučajeva. U tom entitetu je aktivnih 41 slučajeva, dok se oboravilo 535 osoba.

09:55 8.5.2020

Novih 25 slučajeva koronavirusa bilježi se u RS-u u posljednja 24 sata. Sada ukupan broj oboljelih u RS-u iznosi 1.068, rekao je entitetski ministar zdravlja Alen Šeranić.

Alen Šeranić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS.
Alen Šeranić, ministar zdravlja i socijalne zaštite RS.

09:32 7.5.2020

Tri osobe su preminule u banjalučkoj bolnici u posljednja 24 sata. Kako je rečeno, oni su bili zaraženi korona virusom, ali su bolovali i od drugih bolesti.

Radi se o starijim ljudima iz Banjaluke, Čelinca i Drevente.

Test tube with Corona virus name label is seen in this illustration taken on January 29, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/File Photo
Test tube with Corona virus name label is seen in this illustration taken on January 29, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/File Photo

U RS-u se bilježe novi slučajevi koronavirusa. U posljednja 24 sata registrovano je 28 osoba kod kojih je potvrđen koronavirus, a testirano je 512 ljudi.

U FBiH je registrovano novih 11 slučajeva koronavirusa.

Do sada je u BiH od posljedica koronavirusa umrlo 90 osoba.

Učitajte još

XS
SM
MD
LG