Olimpijada u Torinu: prva zlata pripala Njemačkoj, Sjedinjenim Državama i Kanadi

Na Olimpijadi u Torinu podijeljena su prva odličja. Njemački biatlonac Michael Greis pobjedio je u utrci na 20 kilometara. Drugo mjesto pripalo je vlasniku pet zlatnih olimpijskih medalja, Norvežaninu Ole Einaru Bjorndalenu, dok je trećeplasirani Norvežanin Halvard Hanevold.

U nordijskoj je kombinaciji zlatna je medalju osvojio također Njemac Georg Hettich koji je bio najbolji u skakačkome dijelu natjecanja te je to vodstvo uspio zadržati i nakon trkačkoga dijela. Srebrni je bio Austrijanac Felix Gottwald, a bronca je pripala Norvežaninu Magnusu Moanu.

U brzom klizanju u trci na 5.000 metara zlatnu je medalju osvojio Amerikanac Chad Hedrick, srebrnu Nizozemac Sven Kramer, bronca je pripala Talijanu Enricu Fabrisu.

Kanađanka Jennifer Heil olimpijska je pobjednica u slobodnome skijanju u disciplini moguli. Srebro je osvojila Norvežanka Kari Traa, a broncu Francuskinja Sandra Laoura.