Američka štafeta za četiri sekunde popravila svjetski rekord, Phelps i dalje niže zlatne medalje

A sada najnoviji rezultati s Olimpijskih igara u Pekingu: danas ujutro po kineskom vremenu u finalu ženskog plivanja u leptir stilu na 100 metara pobijedila je Australka Libby Trickett, a slijede je Amerikanka Christine Magnuson te na trećem mjestu još jedna Australka, Jessicah Schipper. Na 400 metara slobodno Britanka Rebecca Adlington osvojila je zlatno ispred Amerikanke Katie Hoff i još jedne Britanke Joanne Jackson.

U muškoj konkurenciji – u prsnom je plivanju na 100 metara zlatnu medalju osvojio Japanac Kosuke Kitajima, uz novi svjetski rekord, srebrnu Norvežanin Alexander Dale Oen, a brončanu Francuz Hugues Duboscq. A u štafeti 4X 100 slobodno američka je štafeta iznenadila favorite Francuze odnijevši pobjedu u uzbudljivom finišu s prednošću od 6 stotinki, uz novi svjetski rekord. Broncu je osvojila australska štafeta.