Jenson Button pobjednik sezone Formule 1

Vozač tima Red Bull, Mark Webber iz Australije, jučer je osvojio brazilski Grand Prix u Saou Paulu, a Britanac Jenson Button našao se na petom mjestu, koje mu je omogućilo njegovu prvu u pobjedu u ukupnom poretku u Formuli 1. Webber, kojemu je ovo druga pobjeda u Formuli 1, stazu je odvozio u samo jedan sat, 32 minute i 23 sekunde. Poljak Robert Kubica iz BMW Sauber tima bio je drugi, a McLarenov branitelj naslova prvaka svijeta, Britanac Lewis Hamilton, osvojio je treće mjesto.

No, pobjeda Britanca Buttona bila je najveća vijest. Četiri boda koja je osvojio petim mjestom u ovoj utrci dala su mu nesavladivo vodstvo od 15 poena u ukupnom poretku vozača, sa samo još jednom preostalom utrkom u ovoj sezoni, koja će se 1. studenog održati u Abu Dhabiju. (