Linkovi

ZOI: Shizuka Arakawa osvojila zlato u umjetničkom klizanju

U jučerašnjim natjecanjima na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu – U natjecanju umjetničkih klizačica olimpijska je pobjednica Japanka Shizuka Arakawa, srebro je pripalo Amerikanki Sashi Cohen, a brončana je Ruskinja Irina Slutskaja. Hrvatska klizačica Idora Hegel zauzela je 19. mjesto, tako ponovivši rezultat od prije četiri godine iz Salt Lake Cityja.

Ruska ženska biatlonska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju u štafeti 4x6 kilometara na stazi u San Sicariju. Druge su bile Njemice, a brončana medalja pripala je reprezentaciji Francuske, koja je za Ruskinjama zaostala dvije minute i 26,2 sekunde.

Švicarska snowboardašica Daniela Meuli osvojila je zlatno olimpijsko odličje u disciplini paralelni veleslalom. To je treće švicarsko zlato u snowboardu u Torinu, prije nje slavili su Tanja Frieden u crossu i Philipp Schoch u paralelnom veleslalomu. Srebrne je bila Njemica Amelia Kober, a broncu je osvojila Amerikanka Rosey Fletcher.

Kinez Han Xiaopeng olimpijski je pobjednik u akrobatskom skijanju u disciplini skokovi. Srebro je pripalo Bjelorusu Dimitriju Dašinskom, a bronca njegovu sunarodnjaku Vladimiru Lebjedevu.

Ženska reprezentacija Švedske osvojila je zlatno odličje u curlingu nakon što je u finalu svladala Švicarsku sa 7:6 u produžetku. Broncu su osvojile Kanađanke, koje su u dvoboju za treće mjesto svladale Norvešku s 11:5.