Patriotsima drugi Super Bowl u dvije godine (7/2/05) - 2005-02-07

New England Patriotsi drugu su godinu zaredom osvojili naslov prvaka zemlje u profesionalnom američkom nogometu, pobijedivši u završnoj utakmici – Super Bowlu Philadelphia Eagles sa 24-21. Utakmica, koja se igrala u Jacksonvilleu na Floridi, počela je prilično blijedo, jer su obje ekipe imale problema s napadom. Prvo poluvrijeme završilo je neriješeno 7-7. Patriotsi su poveli s 24-14 polovinom drugog poluvremena. Philadelphia je dvije minute prije kraja izjednačila na 24-21, ali su Patriotsi u zadnjim trenucima susreta uspjeli izboriti pobjedu. Super Bowl je na stadionu Alltell pratilo više od 75 tisuća navijača.

U najnovijem kolu u NBA ligi, Dallas Mavericksi svladali su Toronto Raptorse sa 122-113, prije svega zahvaljujući razigranom Dirku Nowitzkom koji je dao 30 i Michaelu Finleyu koji je dao 23 koša. Philadelphia 76ersi su na domaćem terenu pobijedili Los Angeles Clipperse s tijesnih 106-104, i tako ljubiteljima sporta u tom gradu donijeli barem utješnu pobjedu, prije nego što su njihovi Eaglesi izgubili u Super Bowlu. Houston Rocketsi su također tijesno pobijedili Los Angeles Lakerse sa 103-102, a neizvjesna je bila i utakmica između Boston Celticsa i Minnesota Timberwolvesa, koju su Celticsi na kraju dobili sa 103-100.