Davenport zaustavila Šprem (24/1/05) - 2005-01-24

Karolina Šprem je na Australian Open u Melbourneu u četvrtom krugu izgubila od prve nositeljice Lindsay Davenport sa 6-2, 6-2. Prva igračica svijeta, iako nije bila u najboljoj formi, ipak je bila prejaka za 20-godišnju Špremovu i tako se po osmi puta plasirala u četvrtfinale ovog natjecanja.

U NBA ligi, Dallas Mavericks su pobjedom nad Denver Nuggetsima od 95-93 produžili svoju pobjedničku seriju na pet uzastopnih pobjeda. Mavericksi pobjedu mogu prije svega zahvaliti razigranom Dirku Novitzkom, koji je 13 od svojih 35 koševa ubacio u posljednoj četvrtini utakmice. U napetoj završnici, dao je i koš koji je njegovu ekipu doveo u prednost od 94-93 17 sekundi prije kraja. Nakon toga je bilo dovoljno da Jerry Stackhouse ubaci posljednje slobodno bacanje.

U New Yorku, Knicksi, prevođeni prijelaznim trenerom Herbom Williamsom, nisu uspjeli pružiti efikasan otpor Milwaukee Bucksima. Bucksi se vraćaju kući s pobjedom od 101-96. Knicksima, čiji je trener Lenny Wilkens, inače trener s najviše pobjeda u povijesti NBA-a, u subotu dao otkaz, već drugu sezonu ništa ne polazi za rukom…ovo im je bio deseti poraz u zadnjih jedanast utakmica – iako je Stephon Marbury ubacio ukupno 33 koša. Na strani Bucksa, Toni Kukoč je u 16 minuta igre dao 3 koša uz dvije asistencije.