Pistonsi jači od Wizardsa (30/12/04) - 2004-12-30

Detroit Pistonsi najačali su Washington Wizardse s tijesnih 107-105, prije svega zahvaljujući Chaunceyu Billupsu, koji je sedam desetinki prije zvuka sirene ubacio pobjednički koš. Billups je za Pistonse dao 32 koša – što mu je rekord u ovoj sezoni. Milwaukee Bucksi zaustavili su Orlando Magic sa 111-105, u čemu im je najviše pomogao mladi Gruzijac Zaza Pachulia s devet koševa, šest skokova i jedanast asistencija protiv svoje bivše ekipe. U New Yorku, Knicksi su svladali Minnesotu sa 100-87, a Hornetsi su izgubili u Phoenixu sa 96-107.

Skijanje. U ženskom slalomu za Svjetski kup u austrijskom Semmeringu, Janica Kostelić osvojila je drugo mjesto, zaostavši sekundu i četiri stotinke za prvoplasiranom Austrijankom Marlies Schild Treće mjesto je zauzela Finkinja Tanja Poutiainen. Nakon ove trke, Poutiainen je prva u ukupnom poretku za Svjetski kup. Druga je Šveđanka Anja Paerson, a Janica Kostelić je treća.

Plivanje. Američki olimpijski pobjednik Michael Phelps osuđen je na 18 mjeseci uvjetne kazne, nakon što je priznao krivnju za vožnju u pijanom stanju. 19-godišnji Phelps je morao platiti i 250 dolara globe, a kasnije će morati ići na sastanke udruge majki protiv vožnje u pijanom stanju, te mora održati govore u lokalnim srednjim školama o opasnosti vožnje "pod gasom".