Ljubičić protiv Henmana (21/10/04) - 2004-10-21

Pobjednica Wimbledona, Ruskinja Marija Šarapova, plasirala se u četvrt-finale turnira Swisscom Challenge u Zurichu. Četvrta nositeljica svladala je Slovakinju Danielu Hantuchovu 6-4 i 7-5. Najveće iznenađenje pripredila je Ana Ivanović iz Srbije i Crne Gore koja je nadigrala Francuskinju Tatianu Golovin u tri seta. Njena sljedeća protivnica bit će Amerikanca Venus Wiliams.

Kod tenisača, na Mastersu u Madridu, Ivan Ljubičić je prošao još jednu prepreku, Nijemca Rainera Schuettlera kojeg je nadigrao sa 6-3 i 6-0. Njegov sljedeći protivnik bit će Britanac Tim Henman koji je svladao domaćeg tenisača Alberta Costu, 6-4 i 6-2. U treće kolo plasirao se i Rus Marat Safin kojem su trebala više od dva sata za pobjedu na Španjolcem Felicianom Lopezom u tri seta. Šveđanin Joachim Johansson svladao je Argentinca Guillerma Canas 7-6 i 7-5 dok je Paradron Srichapan eliminirao Alexa Corretju. Iz daljnjeg natjecanja ispao je branitelj titule Juan Carlos Ferrero od kojeg je bio bolji Peruanac Luis Horna.

U utakmicama Lige prvaka Inter iz Milana razbio je Valenciu na njenom terenu 5-1, a zanimljivo je da su svi pogotci postignuti u drugom poluvremenu. Andrej Ševčenko potopio je Barcelonu, njegov pogodak u 31. minuti bio je dovoljan za pobjedu Milana. Grčki Panathinaikos je remizirao s Arsenalom 2-2, Chelsea je bila bolja od CSKA, 2-0, a Shakhtar iz Donjetska nadigrao je Celtic 3-0.