Na Master turniru u Madridu loptice skupljaju - manekenke (19/10/04) - 2004-10-19

Na teniskom turniru Masters u Madridu, najveće iznenađenje je zamjena tradicionalnih sakupljača loptica - manekenkama. Odjevene u crne topiće bez naramenica i bijele suknje do koljena, manekenke su trčale za lopticama u meču Alberta Coste protiv Iraklija Labadzea, koji je - očekivano - pripao Španjolcu u tri seta. Manekenke su navodno plaćene 1.100 dolara po tjednu, a pojavljivat će se svaki dan u jednom meču koji se prenosi na televiziji.

Jučerašnji pobjednici u Madridu, za razliku od manekenki, nisu bili iznenađenje: pobjede su odnijeli Costa, Alex Corretja protiv Davida Ferrera, i Luis Horna protiv Hichama Arazija. Corretji je slijedeći protivnik Paradorn Srichaphan, a Horna igra protiv branitelja naslova Juana Carlosa Ferrera.

Od ostalih mečeva spomenimo da je osvajač srebrne medalje u Ateni, Mardy Fish, prevladao poraz u prvom setu od 0-6 i pobijedio Marija Ančića sa 6-4 u slijedeća dva seta. Robby Ginepri je eliminirao Juana Luisa Tati Rascona, Stefan Koubek Sjenga Schalkena, a Robin Soderling Floriana Mayera.

Prva tri tenisača u svijetu - Roger Federer, Andy Roddick i Lleyton Hewitt - povukla su se s ovog turnira, ali su ostali Andre Agassi i Marat Safin. Agassi danas igra protiv Maxa Mirnyja, koji je eliminirao Davida Sancheza