Trijumf Rusa na turniru u Moskvi (18/10/04) - 2004-10-18

Iz tenisa recimo da su ruski tenisači i tenisačice dominirali Kremlj Kupom koji se odigravao u Moskvi. Braniteljica titule, Anastazija Miškina, osvojila je turnir svladavši u finalu zemljakinju Elenu Dementijevu sa 7-5 i 6-0. U muškoj konkurenciji slavio je Nikolaj Davidenko koji je protiv Grega Rusedskog spasio čak tri meč lopte da bi na kraju sa 3-6, 6-3 i 7-5 osvojio svoju drugu titulu ove godine.. No to nije bilo sve, Miškina i Davidenko su nakon svojih mečeva u pojedinačnoj konkurenciji igrali u finalima muških i ženskih parova i pobjedili. Dakle, sve četiri titule pripale su Rusima.

Španjolski tenisač Feliciano Lopez osvojio je svoj prvi ATP turnir u karijeri. U finalu turnira u Beču Lopez je u pravom maratonu u pet setova svladao Argentinca Guillerma Canasa. Ovo je prvi put od 1997. godine da se pobjednik ovog turnira odlučivao u pet setova.

Iz tenisa i vijest da su Amerikanke Lindsay Davenport i Serena Williams odlučile ne nastupiti na turniru u Zurichu. Organizatori turnira vrijednog milijun i 300 tisuća dolara nisu objavili pojedinosti niti razloge njihovog odustajanja.