Linkovi

Wimbledon: Finale Federer - Roddick - 2004-07-04

Danas je na programu Wimbledona finale tenisača u kojem će snage odmjeriti prva dva nositelja, Švicarac Roger Federer i Amerikanac Andy Roddick. Federer je u polufinalu bio bolji od Francuza Sebastiena Grosjeana dok je Roddick s 3-1 u setovima pobjedio Maria Ančića. Ovo je prvi put od 1982. godine da u finalu igraju prva dva nositelja turnira. Kod tenisačica titula je pripala 17-godišnjoj Ruskinji Mariji Šarapovoj koja je nadigrala braniteljicu titule Serenu Williams s 2-0 u setovima.

Biciklizam…Uvod u Tour de France, vožen jučer u Belgiji, pripao je Švicarcu Fabianu Cancellaru dok je drugi bio peterostruki pobjednik Amerikanac Lance Armstrong. Danas će se voziti prva prava dionica, u duljini od 203 kilometra. Armstrong pokušava nešto što nije uspjelo niti jednom biciklistu – osvojiti šesti Tour de France zaredom.

A šesterostruki pobjednik formule jedan, Njemac Michael Schumacher sutra će, na Velikoj nagradi Francuske, startati s druge pozicije. Najbrži na jučerašnjem treningu bio je Španjolac Fernando Alonso na Renaultu. Treće startno mjesto pripalo je Davidu Coulthardu na McLarenu Mercedesu.