Detroit Pistons-New Jersey Nets 90:69 (21/5/04) - 2004-05-21

U sedmoj, odlučnoj utakmici polufinala doigravanja Istočne skupine NBA-a Detroit Pistonsi pobjedili su New Jersey Netse rezultatom 90-69. Sredinom prve četvrtine Pistonsi su preuzeli vodstvo koje je, početkom treće četvrtine, doseglo za Netse nedostižnih 24 poena. Najbolji strijelac utakmice bio je Richad Hamilton s 22 poena, dok je Chauncey Billups postigao 21. Među Netsima, Jerry Kittles postigao je 18 poena, a Jason Kidd, inače nabolji igrač Netsa, nije ubacio niti jedan poen, zadovoljivši se pet skokova i sedam dodavanja. Zoran Planinić je, igrajući za Netse, na parketu proveo dvije minute. U finalu istočne skupine Pistosi će se susresti s Indiana Pacersima, dok u finalu Zapada igraju Los Angeles Lakers i Minnesota Timberwolves.