Pistonsi poveli protiv Bucksa 2-1 (25/4/04) - 2004-04-25

U utakmicama prvog kruga doigravanja NBA-a Detroit Pistonsi pobjedili su u gostima Milvaukee Buckse rezultatom 95-85. Chauncey Billups je predvodio Pistonse s 21 poenom, a pod koševima se istakao Ben Wallace s 21 skokom. Toni Kukoč je za Buckse igra 24 minute s dosta mršavim učinkom od 2 poena, jednim skokom i 3 dodavanja. U dobijenim utakmicama Pistonsi vode 2-1.

Nakon što su u prethodnoj utakmici izgubili s 30 koševa razlike, New Orleans Hornets pobjedili su Miami Heat rezultatom 77-71, smanjivši time ukupno vodstvo Heata na 2-1. Baron Davis je za Hornetse postigao 21 poen, dok je najbolji srijelac i skakač utakmice bio igrač Miami Heata Caron Butler s 24 poena i 15 skokova.

Prvu su pobjedu upisali i Dallas Mavericksi u ogledu s Sacramento Kingsima – rezultat: 104-79. Nakon izjednačenog prvog dijela Mavericksi su se u trećoj četvrtini uspijeli odvojiti i sve do kraja zadržati veliku prednost. Marquis Daniels je s 22 poena bio najbolji strijelac Mavericksa, odmjenivši ozljedama načetog Michaela Finleya. Kingse su imali čak 24 izgubljene lopte, a posebice je zakazao Peđa Stojaković s svega 7 postignutih poena. Ukupno Kingsi vode 2-1, a slijedeća utakmica igra se u ponedjeljak.