Linkovi

Dobri učinci Giričeka, Planinića i Kukoča (13/4/04) - 2004-04-13

Približavamo se samom kraju redovitog dijela NBA sezone. U istočnoj skupini već je od prije poznato svih osam momčadi koje idu u doigravanje, međutim još uvijek se vodi borba za mjesta nositelja. Milvaukee Bucksi Tonija Kukoča izgubili su sinoć od Cleveland Cavaliersa rezultatom 93-89. Toni je igrao 18 minuta te je postigao pet poena, s četiri skoka i jednim dodavanjem. Igrač utakmice bio je “mladi kavalir” LeBron James s 27 poena, 7 skokova i 9 dodavanja.

New Jersey Nets izgubili su od Atlanta Hawksa 129-107. Rezultat utakmice nije bio važan za Netse, oni u doigravanje ulaze kao drugi nositelji. Igrač Hawksa Bob Sura zabilježio je treći “triple-double” za redom, 22 poena, deset skokova i 11 dodavanja. Zoran Planinić je za Netse igrao 22 minute s 14 poena, dva skoka i šest dodavanja.

Na Zapadu - Denver Nuggets, Utah Jazz i Portland Blazers do samog su se kraja borili za osmo, posljednje mjesto u doigravanju. Prevagnuli su Nuggetsi pobjedivši sinoć Sacramento Kingse rezultatom 97-87, ponajviše zahvaljujući dominaciji Marcusa Cambyja pod svojim košem, on je naime zabilježio 21 skok od tog 18 u obrani.

Momčad Utah Jazza imala je težak zadatak protiv vodeće momčadi zapada Minestoa Timberwolvesa koji su ih svladali rezultatom 104-90 i time izbacili iz borbe za doigravanje. Gordan Giriček je za Jazz igrao 22 minute, te je postigao 15 poena s jednim skokom. Utakmicom je, kao i obično, dominirao Kevin Garnett s 21 poenom, 17 skokova i 3 dodavanja. Bez obzira što se Utah Jazz nije plasirao u doigravanje, njegovi navijači više su nego zadovoljni. Naime, pred početak sezone stručnjaci su mahom predviđali da će Jazzeri biti jedna od najgorih ekipa u ligi, obzirom da su momčad napustili ključni igrači Karl Malone i John Stockton.