Netsi uskratili 76ersima plasman u doigravanje (12/4/04) - 2004-04-12

NBA liga. New Jersey Netsi su pobjedom od 89-75 eliminirali Philadelphia 76erse iz utrke za ulazak u doigravanje. Sixersi neće igrati u doigravanju po prvi put u zadnjih sedam godina. Philadelphia je u prvom poluvremenu vodila i s 12 koševa razlike, ali su kasnije Netsi uspjeli povesti. Pri vodstvu od 49-48, Kenyon Martin je ubacio važnu tricu, koja je otvorila vrata za veće vodstvo i na kraju za pobjedu. U pobjedi je sudjelovao i Zoran Planinić, koji je u 21 minutu igre dao 10 koševa, uz dva skoka i pet asistencija.

U Sacramentu – iznenađujući poraz Los Angeles Lakersa sa 102-85. Na strani Kingsa, koji su došli na prvo mjesto u Zapadnoj skupini, odlično su igrali Doug Christie sa 21 i Chris Webber s 25 koševa i 12 skokova. Među Lakersima, Shaq O'Neal završio je utakmicu sa samo deset poena, a Kobe Bryant – s osam. Nakon utakmice – Kobe je tvrdio da je Sacramento igrao najbolju obranu koju je ikada vidio, a Shaq je za poraz – optužio suce.

U Torontu, Chicago Bullsi su u produžetku svladali Raptorse sa 114-108. Bullsi pobjedu mogu prije svega zahvaliti Jamalu Crawfordu, koji je dao ukupno 50 koševa, što mu je rekord karijere. Inače, ovoj utakmici prethodila su "prepucavanja" igrača u tisku. Jalen Rose je izjavio da bi bilo "totalno razočaranje izgubiti od Bullsa i četvrti put zaredom". Sve je kulminiralo guranjem i laktarenjem bivših suigrača Vincea Cartera i Antonia Davisa u trećoj četvrtini, za koji su obojica dobili tehničke.

Tenis. Andy Roddick je brzom pobjedom nad Šveđaninom Jonasom Bjorkmanom osigurao plasman američke reprezentacije u polufinale Davis Cupa. drugom polufinalu igrat će Francuska i Španjolska. Francuzi su svladali Švicarce, a Španjolci – reprezentaciju Nizozemske.