Linkovi

Indiana Pacersi prvi u Centralnoj podskupini (1/4/04) - 2004-04-01

Indiana Pacersi su pobjedom nad Milwaukee Bucksima od 118-79 osigurali prvo mjesto u Centralnoj podskupini. Bucksima nije pomoglo ni 15 koševa Tonija Kukoča, koje je dao u drugom poluvremenu. Kukoč je, dodajmo, u 28 minuta igre imao i dva skoka i jednu asistenciju. Portland Trailblazersi su pobjedom nad Boston Celticsima došli na osmo mjesto u Zapadnoj skupini, koje sada dijele s Utah Jazzom. Chicago Bullsi su prekinuli niz od pet poraza pobjedom nad ove sezone vrlo blijedim Orlando Magicom. Orlando je primio još jednu lošu vijest - vodeći strijelac lige Tracy McGrady izostat će s terena sve do kraja sezone. McGrady je povučen s parketa u utorak zbog ozljede lijevog koljena. Orlando, inače, nema nikakve nade za plasman u doigravanje, s obzirom da ima najgore rezultate u ligi – samo 19 pobjeda, ali čak 56 poraza.

NBA, inače, namjerava u suradnji s Međunarodnom košarkaškom federacijom ove godine organizirati program "Košarka bez granica" na tri kontinenta. Kroz ovaj program, mladi igrači moći će naučiti kako se igra američka profesionalna košarka u tri kampa za treniranje u Rio de Janeiru u Brazilu, Johannesburgu u Južnoj Africi, te Trevisu u Italiji. U svakom kampu sadašnji i bivši igrači lige će zajedno s trenerima raditi s mladim igračima.

Nogomet. Američka nogometna reprezentacija pobijedila je reprezentaciju Poljske s 1-0 u prijateljskoj utakmici u Plocku. Jedini gol dao je Da Marcus Beasley u 26. minuti susreta. Amerikanci u dosadašnjim susretima s Poljacima imaju rekordnih pet pobjeda, sedam gubitaka i jedan neriješeni susret. Dvije su ekipe u posljednjih pet godina igrale samo pet puta.