Lakersi bolji od Magica (9/2/04) - 2004-02-09

Rezultat sinoćnjeg dvoboja Los Angeles Lakersa i Orlando Magica bio je neizvjestan do samog kraja utakmice, točnije 4 sekundi prije kraja, kada su dvije momčadi bile izjednačene, svaka s 96 poena. Za posljednji koš pobrinuli su se igrači Lakersa Gray Payton i Roy Strickland, čija je lopta u zadnji čas pronašla Paytona, zaslužnog za odlučujući koš. Dakle, s rezultatom od 98:96 slavili su Lakersi, ali kako je nakon utakmice rekao Shaquille O’Neal, ovo nije pobjeda kojom bi se losanđeleska momčad trebala osobito ponositi. Naime, Orlando je u jednom dijelu utakmice vodio s 18 poena, a to je prednost koju Lakersi ove sezone nisu dopustili niti jednom drugom protivniku. Inače, Gordan Giriček je u 30 odigranih minuta imao 8 poena za Orlando.

U međuvremenu Indiana Pacersi i dalje bilježe pobjede, ovaj put nad Miami Heatom. Jermaine O’Neal i Ron Artest predvodili su Indianu do pobjede od 97:91 nad Miamiom. Od ostalih rezultata izdvojimo poraz Seattle Supersonicsa od Portland Trailblazersa, rezultat 85:95, te tijesnu pobjedu Memphis Grizzliesa nad Minnesota Timberwolvesima od 99:98 – što je i prvi poraz Minnesote u dulje vremena. New Jersey Netsi nadjačali su Philadelphia 76-erse, pobijedivši ih sa 99:87. Zoran Planinić proveo je na parketu svega 5 minuta i nije imao niti jedan ubačaj.

######

Tenis. U četvrtfinalnom natjecanju Davis cupa sastat će se Švedska i Sjedinjene Države, Bjelorusija i Argentina, Nizozemska i Španjolska, te Švicarska i Francuska. Hrvatska je izgubila dvoboj protiv Francuske s 4:1. U jučerašnjim susretima Ivo Karlović i Ivan Ljubičić poraženi su od Nicolasa Escudea, odnosno Arnauda Clementa.