Argentina i SAD osigurali plasman u četvrtfinale Davis Cupa (8/2/04) - 2004-02-08

Plasman u četvrtfinale Davis Cupa nakon drugog dana natjecanja osigurale su dvije reprezentacije: Argentine i Sjedinjenih Država. Argentinci Agustin Calleri i Lucas Arnold pobjedili su Marokance Mehdija Tahirija i Mounira El Aareja u meču od tri seta, a braća blizanci Amerikanci Bob i Mike Bryan s lakoćom su se domogli pobjede u ogledu s Austrijancima Julianom Knowleom i Jurgenom Melzerom, također u 3 odigrana seta.

Andy Roddick posigao je novi rekord na ovom turniru. Američki je tenisač u susretu s Austrijancem Stefanom Koubekom imao servis brzine od 241 kilometar na sat, čime je poboljšao i svoj prethodni rekord od 239 kilometara na sat.

U međuvremenu, reprezentacija Francuske povela je u prvom kolu protiv Hrvatske 2-1. Nicolas Escude i Mickael Llodre porazili su Maria Ančića i Ivu Karlovića u nešto manje od šezdesetak minuta igre sa 6:1, 7:6, 6:3. Hrvatski tenisači Mario Ančić i Ivan Ljubičić danas se u pojedinačnim mečevima sastaju s Arnaudom Clementom, odnosno Thierrom Ascioneom.

********

NBA liga. Premda su Seattle Sonicsi u petak dobili utakmicu protiv Phoenix Sunsa, izgubili su – barem zasad – nešto dragocjeno: svojeg najboljeg strijelca Raya Allena. Allen je zadobio ozljedu ramena sa samo nekoliko minuta do kraja utakmice, ali dobra je vijest to da rendgenska snimka ukazuje na nategnuto rame. Zvijezda Sonicsa propustit će u najmanju ruku današnju utakmicu Supersonicsa i Portland Trail Blazersa.

Izdvajamo i nekoliko sinoćnjih rezultata…New York Knicksi svoju četvrtu pobjedu za redom ovaj su put ostvarili nad Miami Heatom. Nakon što je imao svih svojih 16 ubačaja u prvom poluvremenu, Stephon Marbury je 7 od ukupno 8 asistencija pružio u drugom dijelu utakmice, te je zajedno s Shandonom Andersonom i Kurtom Thomasom doveo momčad do pobjede od 76:64 nad Heatom. Utakmica Boston Celticsa i Philadelphia 76-ersa – u kojoj su bili sjajni Celticsi Paul Pierce i Ricky Davis, s ukupno 55 poena – završila je uvjerljivom pobjedom Bostona od 110:80. Houston Rocketsi slavili su pobjedu od 86:77 nad Atlanta Hawksima, a u utakmici Milwaukee Bucksa i New Orleans Hornetsa – u kojoj je Toni Kukoč u 23 minute na parketu imao 12 ubačaja – pobjedu od 107:97 odnijela je momčad iz Milwaukeea.