Porazi Bucksa i Magica, pobjeda Netsa (7/2/04) - 2004-02-07

U NBA ligi klubovi hrvatskih košarkaša Tonija Kukoča i Gordana Giričeka, Milwaukee Bucksi i Orlando Magic poraženi su u sinoćnjim susretima. Bucksi su izgubili od raspoloženih Memphis Grizzliesa s 20 koševa razlike, a u redovima pobjednika istaknuli su se Pau Gasol s 27 i James Posey s 21 pogotkom. Toni Kukoč igrao je 26 minuta i postigao osam ubačaja.

Orlando Magic izgubili su pak od New Jersey Netsa Zorana Planinića 99 – 120. Jason Kidd i Kenyon Martin postigli su po 18 koševa. Planinić je proveo na parketu 18 minuta, a za to vrijeme postigao je osam poena, jedan skok i dvije asistencije. Giriček je pak igrao 32 minute te je zabilježio osam koševa. Valja naglasiti da je Magic igrao bez svog najboljeg igrača Tracya McGradya.

Od ostalih utakmica izdvajamo pobjedu Washington Wizardsa nad L.A. Clippersima 112 – 100, a Indiana je bila bolja od Toronta 83 – 77. Minnesota nastavlja s dobrim igrama i pobjedama. Sinoćnja žrtva bili su Cleveland Cavaliersi. U pobjedi Minnesote od 103 – 92 naročito se istaknuo Kevin Garnett s 35 koševa i 12 skokova.

Tenis. U susretima Davis Cupa Sjedinjene Države su povele protiv Austrije 2-0. Andy Roddick bio je bolji od Jurgena Melzera dok je mladi Robby Ginepri svladao Stefana Koubeka. Nakon prvog dana rezultat susreta Švicarska i Rumunjska glasi 1-1, kao i u susretu Francuske i Hrvatske. Podsjetimo, Arnaud Clement doveo je Francuze u vodstvo svladavši Marija Ančića, a izjednačio je Ivan Ljubičić pobjedom nad Thierryem Ascioneom.

Od drugh rezultata recimo da Nizozemska vodi protiv Kanade 2-0. Argentinci su ostvarili istovjetan učinak protiv Maroka. Rusija i Bjelorusija igraju 1-1, a isti je rezultat u meču Španjolska – Češka.