Federer u finalu Australian Opena (30/1/04) - 2004-01-30

Tenis. Švicarac Roger Federer plasirao se u finale Australian Opena u Melbourneu pobjedom nad prvakom French Opena Juanom Carlosom Ferrerom sa 6-4, 6-1, 6-4. Meč je priveo kraju za 89 minuta - uglavnom zahvaljujući seriji od 11 asova. Današnja pobjeda garantira mu prvo mjesto na novoj ATP listi, koja će biti objavljena u ponedjeljak. Inače, u finalu ga čeka Rus Marat Safin, koji je u maratonskom meču svladao Andrea Agassija.

U ženskoj konkurenciji, u finalu sutra igraju dvije Belgijanke – Kim Clijsters i Justine Henin-Hardenne. Prethodna dva finalna susreta u Grand Slam Turnirima odnijela je Henin-Hardenne.

Skijanje. Didier Cuche donio je Švicarskoj prvu pobjedu u svjetskom kupu ove sezone plasmanom na prvo mjestu u muškom spustu u Garmisch-Partenkirchenu. Na drugo mjesto se plasirao Amerikanac Daron Rahlves, a na treće – vodeći u ukupnom poretku u spustu Stefan Eberharter.

Njemačka tinejdžerka Maria Riesch osvojila je prvo mjesto u ženskom spustu u austrijskom skijalištu Haus Im Ennstal. To joj je prva pobjeda u svjetskom kupu. Druga je na cilj stigla Isolde Kostner, a treća – Renate Goetschl. Inače, sjenu na natjecanje bacio je težak pad američke skijašice Kirsten Clark, koja je izgubila ravnotežu pri prvom skoku, te je zatim helikopterom prebačena u bolnicu.