Australian Open: Miškin izbacila Rubin (26/1/04) - 2004-01-26

Na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu druga nositeljica Kim Clijsters svladala je Talijanku Silviu Farinu Eliu u dva seta. Anstazija Miškina bila je uspješnija od Amerikanke Chande Rubin i pobjedom u tri seta plasirala se među osam najboljih. U trećem susretu ženske konkurencije Amerikanka Lisa Raymond okončala je veliki uspjeh 16-godišnje Francuskinje Tatjana Golovin koju je izbacila iz daljnjeg natjecanja nakon svega 41 minute igre.

Kod tenisača prvi nositelj Andy Roddick s lakoćom je svladao Nizozemca Sjenga Schalkena. U daljnje natjecanje plasirali su se i Andre Agassi, Marat Safin te Francuz Sebastian Grosjean.

U NBA ligi New Jersey Netsi su svladali Boston Celticse 110-91. Najučinkovitiji u redovima pobjednika bio je Richard Jefferson s 25 poena, a Kenyon Martin postigao je 20 poena te je imao 15 skokova. Dallas Mavericski su nastavili svoj pobjednički niz od sedam utakmica. Osmu pobjedu ostvatiil su protiv Sacramento Kingsa od 109 – 99. Chicago Bullsi nadigrali su Toronto Raptorse 96 – 89 . Cjelokupna prva petorka Bullsa ubilježila je dvoznamenkasti broj postignutih poena, a predvodio ih je Jamal Crawford s 27. Minnesota Timberwolvesi su zabilježili četvrtu uzastopnu pobjedu, ovaj put protiv Phoenix Sunsa, rezultat 99 – 95. Memphis je bio bolji od Denvera 106 – 88 dok je Houston bio uspješniji od Orlando Magica, 99 – 87. Hrvatski košarkaš u redovima Magica, Gordan Giriček proveo je na parketu 34 minute, postigao je deset koševa te je imao pet skokova.