New Jersey Netsi sele u Brooklyn (24/1/04) - 2004-01-24

Nakon prodaje biznismenu Bruceu Ratneru, New Jersey Netsi se sele u Brooklyn, potvrdio je gradonačelnik New Yorka Michael Bloomberg. Netsi trenutno igraju svega nekoliko kilometara zapadno od središnjeg Manhattana. Vlasnici Netsa, tvrtka Yankee-Nets, pristala je jučer na ponudu Ratnera od 300 milijuna dolara. Sporazum o prodaji Netsa, međutim, još trebaju odobriti vlasnici klubova NBA lige te stanovnici Brooklyna koji žive na zemljištu na kojem će biti izgrađena nova dvorana, a oni preseljeni.

Od rezultata NBA lige izdvajamo pobjedu Orlando Magica nad Philadelphia 76ersima od 98 – 93 te odličnu igru Gordana Giričeka koji je za 25 minuta provedenih u igri postigao 19 koševa. Celticsi iz Bostona nanijeli su još jedan poraz Washington Wizardsima, 100 – 89. Miami Heat bio je uvjerljiv protiv New Jersey Netsa 85 –64. Houston Rocketsi i Indiana Pacersi odigrali su neizvjesnu utakmicu do samog kraja. Pobjeda je ipak pripala Rocketsima, 78 – 74. Milwaukee Bucksi su, pak svladali Toronto Raptorse, 98 – 86. Toni Kukoč igrao je 21 minuta, a učinak mu je bio 13 koševa, četiri skoka i šest asistencija.

S Otvorenog prvenstva Australije u tenisu prvo najava da Mario Ančić danas igra svoj susret protiv Marka Philippoussisa. Od odigranih mečeva izdvajamo iznenađujući poraz Venus Williams od njene sunarodnjakinje Lise Raymond, 6-4 i 7-6. U muškoj konkurenciji drugi nositelj Roger Federer nije imao problema s domaćim tenisačem Toddom Reidom kojeg je lako svladao u tri seta.