Linkovi

Ljubičić u polufinalu Dohe (9/1/04) - 2004-01-09

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale ATP turnira u katarskoj Dohi, vrijednog milijun dolara. Ljubičić je svladao četvrtog nositelja, Francuza Sebastiana Grosjeana sa 6:3, 5:7, 6:4. Ovo je prva pobjeda Ljubičića nad Grosjeanom u tri dosad odigrana susreta. Ljubičić se danas sastaje sa sedmim nositeljem, Britancem Timom Henmanom. Henman je pobijedio Sargisa Sargsiana u dva seta. Francuz Nicolas Escude i Argentinac Agustin Calleri ogledaju se u drugom polufinalnom meču.

Jedna dobra i jedna loša vijest što se ozljede Shaquillea O’Neilla tiče. Dobra vijest je to da prema jučerašnjoj snimci, desna noga zvijezde Los Angeles Lakersa nije zadobila veće ozljede u prvom dijelu utakmice protiv Seattle Supersonicsa prošli petak. “Snimka pokazuje nategnuti mišić i znatno nateknuće, ali drugih ozljeda nema”, rekao je o stanju Shaqa glasnogovornik Lakersa John Black. No, loša vijest, kako je on dodao, je to da će O’Neill “sigurno propustiti sljedeće dvije utakmice”. Black nije htio nagađati kad bi se Shaq mogao ponovno pojaviti na parketu. Lakersi su izgubili prošli petak u dvoboju sa Seattle SuperSonicsima, potom izgubivši još 3 utakmice. Ovo je tek drugi put da su Lakersi izgubili četiri uzastopne utakmice pod Philom Jacksonom, trenerom losanđeleske momčadi u više od četiri sezone.

Iz Toronta vijest da centar Chris Bosh nije ozbiljnije povrijedio koljeno u utakmici prošle srijede protiv Clevelanda. Bosh je napustio tu utakmicu u drugom poluvremenu i nije se vratio. Prosjek mu je 10,7 koševa i 7,2 skokova po utakmici.

U sinoćnjem natjecanju, Houston Rocketsi bili su bolji od New York Knicksa, porazivši ih 111:79. Razočaranje večeri – možda i zato što se od njega i najviše očekivalo – bio je Stephon Marbury, koji je u ukupno 41. minute igre imao samo 6 ubačaja i 10 dodavanja. S druge strane, pak, trener Jeff Van Gundy slavio je ovom pobjedom nad svojom bivšom momčadi, New York Knicksima.