Justine Henin-Hardenne pobjednica turnira U. S. Open (7/9/03) - 2003-09-07

Justine Henin-Hardenne pobjednica je u ženskoj konkurenciji na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Sjedinjenih Država. Za samo sat i 21 minutu ona je porazila svoju sunarodnjakinju, prvu nositeljicu turnira, Kim Clijsters, sa 7-5, 6-1, čime je Belgija osvojila i prvo i drugo mjesto na ovom turniru.

Jučer su odigrana i dva polufinalna meča u muškoj konkurenciji. Španjolac Juan Carlos-Ferrero odnio je pobjedu nad prvim nositeljem turnira, Andreom Agassijem, i time preuzeo prvo mjesto na ATP ljestvici. Rezultat: 6-4, 6-3, 3-6, 6-4. Nekoliko sati kasnije, Amerikanac Andy Roddick eliminirao je Argentinca Davida Nalbadiana u meču kojeg je Nalbadian solidno odigrao i u kojem je bio u prednosti u prva dva seta. Rezultat: 3-2. Ferrero i Roddick se danas sastaju u finalu.

U muškoj igri parova, polufinale su prošli braća blizanci Amerikanci Bob i Mike Bryan pobjedom u dva seta nad Markom Knowlesom i Danielom Nestorom, a u ženskom natjecanju Svetlana Kuznetsova i Martina Navratilova također su u dva seta porazile Marion Bartoli i Myriam Casanovu.