Ančić i Ljubičić idu dalje u konkurenciji parova (31/8/03) - 2003-08-31

Na Otvorenom teniskom prvenstvu Sjedinjenih Država, Ivan Ljubičić i Mario Ančić jučer su u igri parova pobijedili Austrijanca Jurgena Melzera i Talijana Filippa Volandrija. Rezultat po setovima: 4-6, 6-3, 7-5.

Šesta nositeljica Amerikanka Jennifer Capriati prebrodila je svoj prvi veći izazov turnira, porazivši Francuskinju Emilie-u Loit, 2:1, nakon što je Loit u drugom setu meča bila u prednosti 6:2. Meč Agassi-Kafeljnikov, otkazan radi kišovitog vremena, održat će se u nedjelju.

Na pretposljednjem danu natjecanja na Svjetskom prvenstvu u atletici, održanog u Parizu, domaćin Francuska osvojila je dvije zlatne medalje. Francuska ženska štafeta na 400 metara izborila se za naslov svjetskih prvakinja, dok je drugo zlato za Francusku otišlo Eunice Barber, koja je osvojila medalju u skoku u dalj.

Među Amerikancima, Allen Johnson zaradio je zlato u utrci na 110 metara s preponama, a u vjerojatno najtežoj trkačkoj disciplini, maratonu, zlato je otišlo Marokancu Jaouadu Gharibu, koji je stazu od 42,195 metara pretrčao za 2 sata, 8 minuta i 31 sekundu.