Roland Garros: Venus Williams ispala, Serena ide dalje (2/6/03) - 2003-06-02

Na Otvorenom prvenstvu Francuske, jučer su odigrani mečevi četvrtog kola, te dovršeni neki preostali od trećeg. Vijest dana je poraz Venus Williams od ruke i reketa 18-godišnje Ruskinje Vere Zvonareve, koja je, nakon izgubljenog prvog seta, dobila glatko, - sa 6-2 i 6-1 -, drugi i treći set.

U daljnjem natjecanju više nema ni Jennifer Capriati, koju je, također u tri seta, pobijedila Nadia Petrova, inače 76.-ta igračica svijeta. Veteranka Conchita Martinez, - s 31 godinom najstarija preostala igračica na Roland Garrosu -, pobijedila je Lindsay Davenport, koja je odustala u drugom setu zbog ozljede pri solidnom vodstvu Martinez.

Serena Williams je pobijedila Ai Sugiyamu, ali manje glatko nego svoje protivnice u prethodna tri meča. Pobijedila je i Kim Clijsters, i to Magdalenu Malejevu, koja joj prvih 24 minute meča nije dala niti gema! Daljnji plasman osigurale su i Amelie Mauresmo, Justine Henin-Hardenne, - točno na svoj 21. rođendan -, te Chanda Rubin.

Kod tenisača, Andre Agassi je pobijedio Flavija Sarettu, Carlos Moya Jiržija Novaka, a Martin Verkerk Rainera Schuettlera. Gustavo Kuerten je pobjedom okončao svoj meč iz trećeg kola protiv Gastona Gaudija.