Roland Garros: Agassi preživio prepad Ančića (29/5/03) - 2003-05-29

Drugo kolo Roland Garrosa moglo je biti zapamćeno po velikom iznenađenju koje je moglo pripasti Mariu Ančiću. U meču protiv prvog igrača svijeta, Amerikanca Andrea Agassia, Ančić je poražen s 3-2, ali tek nakon što je zadao dosta glavobolje prvom tenisaču. “On je definitivno počeo meč s odličnom igrom” – izjavio je Agassi za hrvatskog tenisača, te je tek nakon trećeg seta uspio stvoriti veliku psihološku prednost pomoću koje je osvojio četvrti set.

Nakon Agassievog povratka u igru, pobjednik je odlučen u petom setu. Recimo i to da je pobjeda nad hrvatskim Mariom Ančićem bila 763-ća pobjeda Agassia u karijeri, jedna više od ukupnih pobjeda bivšeg broja jedan Peta Samprasa te osobni rekord za jednog aktivnog igrača tenisa. U trećem kolu protivnik Andre Agassiu bit će Belgijanac Xavier Malisse.

Od ostalih susreta u muškoj konkurenciji izdvojimo poraz Rusa Jevgenija Kafeljnikova kojeg je u drugom kolu zaustavio Brazilac Flavio Saretta s 3-2. Četvrti nositelj, Španjolac Carlos Moya izbacio je iz daljnjeg natjecanja Australskog veterana Marka Philippoussisa s 3-0, dok je Argentinac Coria pobjedio Nijemca Kiefera s 3-1. Meč između Ivana Ljubičića i Amerikanca Jamesa Blakea prekinut je zbog mraka, a nastavlja se danas. Ljubičić nakon prekida vodi s 2-1 u setovima.

U ženskom dijelu turnira, nije bilo većih uzbuđenja. Braniteljica naslova i igračica broj jedan Serena Williams pobijedila je u drugom kolu Švicarsku tenisačicu Marie-Galane Mikaelian s 2-0. Ruskinja Anastazija Miškina poražena je od Mađarice Petre Mandule također s 2-0, dok je Američka tenisačica Ashley Harkleroad ostvarila pobjedu nad Slovačkom tenisačicom Danielom Hantučovom rezultatom 2-1.

Drugo kolo nije bilo naklonjeno niti za hrvatske tenisačice. Iva Majolo izgubila je s 2-1 od Amerikanke Laure Granville, dok je Jelena Kostanić također s 2-0 u setovima izgubila od Belgijanke Justine Henin – Hardenne.