Netsima i druga pobjeda u finalu doigravanja Istočne konferencije (21/5/03) - 2003-05-21

Tko bi očekivao – New Jersey Netsi nakon dva playoff susreta u finalu Istočne konferencije vodi protiv Detroit Pistonsa s 2:0. Treba naglasiti da su Netsi do pobjeda došli kao gostujuća momčad. I ovaj drugi susret je okončan u uzbudljivoj završnici kao i prva utakmica. Nekoliko sekundi do kraja lopta je dobačena do Chauncey Billupsa, on je s vrha reketa krenuo na skok-šut, ali Jason Kidd je jedan od najboljih obrambenih igrača u NBA ligi. Njegova obrana nad Billupsom će se, vjerojatno, pokazivati u svim školama košarke. Krajni rezultat 88:86.

Netsi su ponovno dostigli prednost svog suparnika, a posljednja je četvrtina pripala, osim Jasonu Kiddu, njegovom suigraču Kanyonu Martina koji je u u tih 12 minuta ubacio 16 poena. Ukupno 25 uz devet skokova. U četvrtak se igra treći međusobni susret, ali u New Jerseyu. Večeras imamo priliku gledati drugu utakmicu finala Zapadne konferencije izmedju domaćina San Antonia i gostiju iz Dallasa. Da podsjetimo - Dallas je u prvom susretu pobijedio.

Tenis: U ponedjeljak u Parizu počinje drugi ovosezonski Grand Slam tunir. Organizatori su objavili popis nositelja: Kod muškaraca prvo nositelj je Lleyton Hewitt, drugi je Andre Agassi, treći Juan Carlos Ferrero, Carlos Moya je četvrti nositelj dok će Roger Federer biti peti na listi od 32 turnirska nositelja. Treba reći da je ruski tenisač Marat Safin otkazao nastup na turniru zbog ozljede zgloba lijeve ruke. Prije njega pariški turnir je otkazao i Pete Sampras.

U konkurenciji tenisačica Roland Garros na prvo mjesto postavlja Serenu Williams, druga je Kim Clijsters, koja je nakon dugo vremena odvojila sestre Williams, jer je Venus treća nositeljica. Justin Henin-Hardenne je četrvta, a Amelie Maursemo je peta nositeljica turnira.