Linkovi

Lakersi eliminirani iz doigravanja! (16/5/03) - 2003-05-16

Košarkaši San Antonio Spursa su u finalu zapadne konferencije nakon što su postigli i četvrtu pobjedu nad aktualnim prvakom Los Angeles Lakersima. Rezultat 110:82, dakle 28 koševa razlike.

Od početka su košarkaši San Antonia imali laganu prednost od četiri, pet koševa i održali su je čitavo prvo poluvrijeme koje su odličnim igrama obilježili Tim Duncan i Tony Parker. U nastavku još bolja igra Spursa i slaba obrana Lakersa. Tim Duncan je uništio Lakerse s 37 poena i 16 skokova. U posljednjih deset minuta Spursi su ponizili aktualnog prvaka i održali im pravu košarkašku lekciju.

Osim Duncana treba izdvojiti 20-godišnjeg Tony Parkera. Sjajan playmaker. Argentinac Ginobili sve bolji, vrlo inteligentan igrač. Kod domaćina samo je Shaq O`Neal donekle osvjetlao obraz. Kobe Bryant nije više imao snage. Cijelo prvenstvo “vuče” ekipu, ali nije izdržao u odlučujućoj utakmici. LA Lakersi su nakon tri godine morali priznati da ima boljih. Ovog puta to su bili košarkaši San Antonia.

Za Lakerse je sada najvažnije da ne izgube ekipu. Naravno da će stariji igrači otići, neki će prestati igrati. No, postoje realni izgledi da ode i trener Phil Jackson koji je, jednostavno rečeno, zasićen i koji više nije dobrog zdravlja.

Druga polufinalna utakmica Zapadne konferencije i još jedan obračun ekipa iz Teksasa i Californije izmedju Sacramento Kingsa i Dallas Mavericksa okončan je pobjedom Kingsa od 115:109. Sacramento je vodio veći dio utakmice vodio, ali košarkaši Dallasa su neprestano bili “tu negdje”, stizali rezultat, pa čak i vodili. No, Divac, Stojakovic, Christie i osobito Bobby Jackson nisu dopuštali gostima da se razigraju. Pred kraj utakmice prava drama, da bi se na kraju sve okončalo velikim slavljem u Arco dvorani u glavnom kalifornijskom gradu – Sacramentu. Iduća i odlučujuća utakmica igra se sutra u Dallasu. Pobjednik odlazi u finale gdje ga čekaju raspoloženi i odmorni košarkaši San Antonia.