Pistonsima potrebna još jedna pobjeda za konferencijsko finale s Netsima (15/5/03) - 2003-05-15

Detroit Pistons je poveo protiv Philadelphia 76ersa u njihovom petom međusobnom susretu u polufinalu Istočne konferencije playoffa s 3:2. Četiri pobjede su potrebne za ulazak u konferencijsko finale gdje su se već plasirali košarkaši New Jersey Netsa. No, vratimo se petom susretu Detroit-Philadelphija i tijesnoj pobjedi Pistonsa od 78:77. Pobjednički koš postigao je bivši igrač zagrebačke Cibone – Chucky Atkins! Ključ pobjede se zapravo zove – obrana nad Allenom Iversonom koji je od 25 šuteva promašio čak 20!? Okončao je susret sa, za njega, mizernih 14 poena. Datroit je igrao bez svog najčunkovitijeg igrača Chauncey Billupsa. Šesti se susret igra sutra u Philadelphiji.

******

Nogometaši Juventusa svladali su branitelja naslova prvaka Europe, madridski Real s 3:1 i tako se plasirali u finale Lige prvaka i tako su ovogodišnje finale uveli u nogometnu povijest, jer se sastaju s još jednim talijanskim klubom – Milanom. Nogometaši Juventusa su nadoknadili razliku nakon prošlotjednog poraza od 2:1. Juventus je poveo golom Francuza Davida Trezegueta, da bi Alessando Del Piero povećao rezultat na 2:0, a češki internacionalac Pavel Nedved je zgoditkom u 73-oj minuti doveo Juventus u vodstvo od 3:0. Zinedine Zidane je u 89-oj minuti probudio Realova nadanja, ali bilo je – prekasno.

Tako će Juventus u finalu igrati protiv sunarodnjaka iz Milana što je prvi slučaj u povijesti Lige prvaka da se za naslov najbolje nogometne momčadi na Starom kontinentu bore dvije ekipe iz iste zemlje. Čudo je još veće ako se prisjetimo da Milan u polufinalu izbacio gradskog rivala – Inter. Finalna se utakmica igra na stadionu Manchester Uniteda – Old Traffordu- 28-svibnja.