Kukoč i Šundov - "jedan na jedan" (16/11/02) - 2002-11-17

Sinoć je odigrano deset utakmica NBA lige. I dalje jedina neporažena ekipa lige ostaju Dalas Mavericks. Oni su sinoć svladali New Jersey Netse sa 96 – 88. Iako se u redove New York Knicksa poslije duge pauze vratio njihov ponajbolji igrač Latrel Sprewell, nije im pomoglo. Izgubili su od Philadelphia 76ersa na svom terenu sa 93-92. To je Knicksima osmi poraz od devet susreta.

Jordanovi Wizardsi su sa trideset koševa razlike raznijeli Miami Heat trenera Pata Rileya. Riley je, podsjetimo, jedan od trenera s najviše trofeja u američkoj profesionalnoj košarci, ali ga eto, ne ide u zadnje dvije sezone. Zato Atlanta Hawksi igraju sve bolje. Ubilježili su svoju petu pobjedu ove sezone i to protiv New Orleans Hornetsa – 89-82.

San Antonio Spursi pobjeđuju, no ipak manje nego se očekivalo. Sinoć su bili bolji od Cleveland Cavaliersa sa 90-77. Nekada najbolji igrač NBA lige Isaiah Thomas nameće se sada i kao ponajbolji trener u ligi. Njegova Indiana je sinoć ubilježila još jednu pobjedu – osmu po redu od devet odigranih utakmica. Indiana – Minnesota Timberwolves 107-101. Detroit Pistonsi važe za ekipu najbolje obrane na Istoku. To su i dokazali – Pistons – Denver Nuggets 74-53.

Chicago Bullsi bolji od najgorih ove godine – tukli su Memphis Grizzliese sa 111–83. Gordan Giriček u redovima Memphisa kao i obično, dobar. U igri proveo 30 minuta, postigao 9 koševa, 5 skokova, 3 asistencije, uz jednu ukradenu loptu.

Posljednje smo ostavili Boston Celticse i Milwaukee Buckse. Bucksi su pobijedili sa 104-85. Toni Kukoč je na terenu proveo 25 minuta, imao je 2 skoka, 4 asistencije i 11 poena. U igru je ulazio i Bruno Šundov, naravno u ekipi Bostona. Na terenu je proveo 3 minute. Nije skakao, nije imao pogodaka, čak ni prekršaja, ali zato jest zalijepio jednu blokadu.