Giriček najbolji strijelac Grizzliesa u utakmici protiv Timberwolvesa (16/12/02) - 2002-11-16

Mladi Gordan Giriček nastavlja s odličnom igrom u klubu Memphis Grizzlies. U sinoćnjem susretu “grizlija” i Minnesota Timberwolvesa bio je s 25 koševa najbolji strijelac svoje ekipe. Ipak, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Timberwolvesi su odnijeli susret sa 99-95, zahvaljujući izuzetno razigranom Wallyu Szczerbiaku, koji je dao 6 od svoja 22 koša u posljednje dvije minute susreta. Najbolji strijelac na strani “Wolvesa” bio je Kevin Garnet sa 28 koševa. “Grizliji” ovim porazom nastavljaju prilično porazni početak sezone – izgubili su svih devet do sada odigranih utakmica i jedina su ekipa u NBA ligi bez pobjede.

Chicago Bullsi izgubili su u New Orleansu s uvjerljivih 87-105. Hornetsima je to bila šesta uzastopna pobjeda na domaćem terenu. Strijelac utakmice bio je Jalen Rose, koji je za Bullse dao 23 koša, a na strani domaćina Baron Davis i David Wesley dali su po 22 koša. Dalibor Bagarić proveo je na parketu ukupno 8 minuta, u kojima je imao dva skoka i jednu asistenciju.

U Indianapolisu se igrala izjednačena utakmica između domaćih Pacersa i Milwaukee Bucksa, koja je tek u produžetku riješena u korist Pacersa sa 103-100. Presudnu tricu za Pacers dao je Ron Artest. Pacersi su nakon ove pobjede bez poraza na domaćem terenu i na vrhu Istočne skupine NBA lige. Od osam utakmica, koliko su ih odigrali do sada, izgubili su samo jednu. Toni Kukoč odigrao je za Buckse 35 minuta, u kojima je postigao sedam poena, uz dvije asistencije i jedan skok.