Linkovi

Hakeem Olajuwon se oprostio od košarke (10/11/02) - 2002-11-10

Hakeem Olajuwon, velika 34 – Houston Rocketsa, sinoć se oprostio od aktivnog igranja košarke. Olajuwon je dva puta osvojio s Rocketsima osvojio titulu prvaka NBA lige. Isto toliko puta je bio proglašavan za najboljeg igrača lige. 12 puta je bio izabran za All- Star ekipu. Stručnjaci kažu: “On je jedan od najvećih.”

Sinoć je u NBA ligi odigrano 10 utakmica. Iznenađenje kola - svakako, poraz prošlogodišnjeg finalista New Jersey Netsa u Chicagu. Pomlađena ekipa Chicaga koja je ove godine tukla i Boston Celticse, finaliste Istočne konferencije prošle godine, održala je klasičnu lekciju iz upornosti favoritima iz New Jerseya. Igrač utakmice bio je rookie Jay Williams. Ostvario je svoj prvi triple-double - 26 pogodaka, 14 skokova, 13 asistencija. Rezultat utakice 100- 93 za Bullse.

Od drugih utakmica izdvajamo pobjedu Bostona u Minnesoti sa 105-99. Za Celticse je zaigrao i Bruno Šundov, ali je na parketu proveo – tek jednu minutu. Milwaukee Bucksi su pobijedili u Philadelphiji sa 110-105. Pobjedi je svakako znatno pridonio i Toni Kukoč, koji je imao još jednu odličnu večer – u 36 minuta zabio je 16 koševa, imao dvije blokade, šest asistencija i četiri skoka.