Amerikanci izgubili od Argentine (5/9/02) - 2002-09-05

U susretu izmedju reprezentacije Sjedinjenih država i Argentine prava senzacija. Argentinci su porazili odabranu ekipu USA sa 87 prema 80. Amerikancima, čiju momčad čine igrači profesionalci NBA lige, ovo je prvi poraz u 59 medjunarodnih susreta. Očevidno je dobro uigrana momčad argentinskih “gaučosa”, a trenirali su zajedno više od godinu dana, bila jača od momčadi sastavljenih od odličnih pojedinaca, koji su zajedno tek nekoliko tjedana. Argentinci su se ovom pobjedom našli na vrhu skupine F i u četvrtfinalu se sastaju s reprezentacijom Brazila. Amerikanci pak imaju u svom prvom četvrfinalnom susretu još jedan tvrd orah. Moraju se susresti košarkaškom reprezentacijom Jugoslavije, koja brani naslov pravak.

Venus Williams u polufinalu US Opena

Braniteljica naslova s ovog turnira, Amerikanka Venus Williams bez problema je ušla u polufinale otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država u tenisu. Ona je glatko, u dva seta, 6-2 i 6-3, sinoć savladala Moniku Seleš. Kažu, Williamsova je od svoje igre mogla napraviti video vrpcu za trening tenisača, imala je sve, za razliku od Selešove, koja po priznanju same pobjednice susreta, nije odigrala u svom najboljem izdanju.

Pred Venus Williams je sada susret s francuskinjom Amelie Mauresmo, koja je iznenadila američku tenisačicu Jennifer Capriati, pobijedivši je s 2-1, po setovima 4-6, 7-6 i 6-3.

Australac Leyton Hewitt nastavlja pute prema obrani prošlogodišnjeg naslova pobjedom nad marokancem El Aynaoui-jem. Kroz prvi set Hewitt je prošao glatko, medjutim, u drugom je došao u tie-break, koji je ipak dobio. Potom gubi treći set. Napokon, Hewitt lomi otpor marokanskog tenisača u četvrom setu i pobjeda je bila tu.

Posljednji susret večeri bio je onaj izmedju Andrea Agasi i bjeloruskog tenisača Max-a Myrni-ja. Agassi je pobjedio, ne bez muke, pa ide dalje.

Od današnjih susreta izdvojimo četvrtfinalni meč izmedju jednog od aktualnih ljubimaca američke publike Andy-ja Rodick-a i Pete-a Samprasa. Neki bi rekli susret izmedju starog i novog. Susret počinje u sedam navečer po lokalnom vremenu, biti će zanimljivo.