Linkovi

Senegal i Španjolska u četvrtfinalu (16/6/02) - 2002-06-16

U osmini finala Svjetskog nogometnog prvenstva Španjolska je nakon jedanaesteraca pobijedila Irsku sa 4:3. Španjolska je došla u vodstvo nakon što je Morientes u 8. minuti glavom pogodio mrežu. Najbolju priliku za izjednačenje rezultata imao je Ian Harte u 63. minuti, ali Casillas je obranio njegov udarac s bijele točke.

U ranije odigranoj utakmici između Senegala i Švedske, pogotkom Henrija Camare u 104. minuti Senegal je pobijedio s 2:1 i zasluženo ušao u četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva. Prilično zanimljiva utakmica bila je riješena u produžetku, nakon što je Henri Camara dobrim udarcem svladao danskog vratara Hedmana i doveo po drugi put jednu afričku momčad u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Utakmica je počela ranim vodstvom Švedske preko Larssona, koji je nakon kornera glavom svladao vrlo dobrog Sylvu. Nakon toga Senegal je preuzeo inicijativu i puno opasnije prilike konačno okrunio u 37. minuti prvim pogotkom Henrija Camare udarcem sa šestnaest metara. Pored izjednačujućeg pogotka još su Senegalci imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli doći u vodstvo.